Одним із найважливіших елементів спального місця є матрац ортопедичний, який повинен підтримувати наш хребет у правильному положенні, розслабляти м’язи та сприяти покращенню кровообігу під час сну. Ортопедичні матраци мають свій термін служби, після якого вони втрачають свої властивості та можуть навіть нашкодити здоров’ю людини. Як визначити термін експлуатації ортопедичного матраца? Які фактори впливають на його зношування? Як часто потрібно змінювати матрац? На ці та інші питання ми спробуємо відповісти у цій статті.

купити матрац в інтернет магазині AltekMebli

Скільки можуть прослужити ортопедичні матраци для ліжок?

Регулярна заміна матраца є важливою для забезпечення здорового та комфортного сну. Рекомендований термін служби ортопедичного матраца складає в середньому 6-8 років. Протягом цього часу матрац зберігає свою форму, пружність, зовнішній вигляд та інші експлуатаційні характеристики. Однак важливо дотримуватися рекомендацій виробника щодо догляду за ним. Як часто потрібно перевертати матрац? Новий двосторонній матрац слід перевертати щотижня протягом першого місяця експлуатації, щоб наповнювач рівномірно розправився та розподілився. Потім рекомендується перевертати його кожні три місяці, змінюючи сторони й положення голови та ніг. Після восьми років, коли виріб втрачає свої властивості, варто замінити його, оскільки він буде негативно впливати на спину та загальне самопочуття. У процесі досліджень, проведених на матрацах, які використовувалися більше зазначеного періоду, зазвичай виявляли цвіль та різноманітні бактерії. Протягом багатьох років бактерії та спори цвілі наростають, а власники про них навіть не здогадуються. Якщо дихати ними, то можуть виникнути важкі хвороби. Тому після довгих років використання ви повинні замінити свої матраци на ліжко на нові.

Коли варто купити ортопедичний матрац на заміну старому?

Ортопедичний матрац важливий елемент для вашого здоров’я та комфорту, тому ви повинні ретельно слідкувати за його станом. Основні ознаки, що свідчать про необхідність його заміни:

 
список Зміна форми. Якщо ви чуєте скрип пружин чи помітили, що ваш матрац став провисати й деформуватися, то це ознака втрати його пружності. Такий виріб не зможе забезпечити вам правильне положення хребта та рівномірний розподіл навантаження. Він також може спричинити больові відчуття у спині, шиї, суглобах та м’язах.
 
список Зношування матеріалів. Якщо матрац став жорстким, твердим, порвався або став неприємно пахнути, то це свідчить про втрату його гігієнічних та естетичних якостей. Такі матраци треба змінювати, адже вони вже не зручні, а також можуть містити в собі алергени, бактерії та пилові кліщі.
 
список Зміна потреб. Якщо жорсткість матрацу не підходить для вашого віку, ваги, статури, стану здоров’я, способу життя, то необхідно змінити модель.

ортопедичний матрац купити

А вигідно купити матрац для ліжка кожен охочий зможе в нашому онлайн-магазині Altek Mebel. Це продукція від відомого та перевіреного виробника MatroLuxe. На сайті altekmebel.com.ua представлені пружинні та безпружинні моделі різних розмірів та типів жорсткості. Ви зможете вибрати потрібний наповнювач, матеріал чохла та наявність опції «зима-літо». Замовити матрац можна зі швидкою доставкою по Україні «Новою Поштою», «Делівері», SAT. Київський магазин меблів Альтек – відмінна якість продукції та доступні ціни!