Вибір форми обіднього столу, яка підійде саме вам, може бути доволі складним, але насправді все зводиться до двох речей: розміру приміщення, в якому він буде розташований, та кількості людей, які будуть користуватися ним щодня. Звичайно, естетична складова теж важлива, але всі форми обідніх столів є візуально привабливими, потрібно лише знати, яка з них найкраще пасуватиме до кімнати.

Як кажуть експерти, певні форми столів просто краще виглядають в певних формах кімнати. Саме тому пропонуємо розібратися, коли краще купити круглий стіл, а коли – зробити вибір на користь прямокутних моделей.

 

В яких випадках рекомендується придбати круглий стіл

Сім'я з декількох людей

Круглий стіл ідеально підходить для розміщення чотирьох, максимум шести осіб. Якщо ваша сім'я складається з 2-3 осіб, вибір круглого столу буде вигідним рішенням. Його площа надає можливість всім членам родини сидіти з максимальним комфортом. Для шести осіб така модель не буде зручною, навіть при великому діаметрі стільниці.

Невелика площа

Для невеликих кухонь оптимальним рішенням є вибір круглого столу. Він залишає більше простору, покращуючи маневреність навіть в присутності гостей, на відміну від квадратного стола аналогічних розмірів. Однак люди, які сидять за круглими або овальними столами, можуть мати недостатньо простору для рук порівняно з прямокутними столами.

Форма кімнати

Не кожне приміщення може похвалитися просторими розмірами та рівною прямокутною формою. Бувають випадки, коли кухня або їдальня може мати еркер або замкнуту нішу, призначену для обіду. У таких випадках круглі столи для кухні стає безцінним помічником. Його кругла конструкція дозволяє зручно пересуватися по кімнаті, усуваючи ризик випадкових зіткнень.

столи для кухні купити Альтек мебел

круглий стіл альтек mebel

Маленькі діти

Віддавати перевагу круглим моделям при виборі стола особливо вигідно сім'ям з маленькими дітьми, оскільки це значно знижує ймовірність випадкових травм дитини. Округлі та овальні стільниці виявляються ідеальним вибором для малюків, які перебувають на ранніх стадіях ходіння. Адже зіткнення з округлою стільницею становить набагато менший ризик, ніж зіткнення з гострим кутом.

Оптимальний простір для сидіння

Круглі столи, як правило, виготовляються з однією опорою, що забезпечує достатньо місця для комфортного сидіння та збільшує простір для ніг. Окрім того, їхня кругла форма забезпечує зручну точку огляду для демонстрації вишуканих та стильних стільців, які чудово доповнюють меблевий ансамбль.

 

Коли квадратний стіл буде вашим ідеальним варіантом

Для великої родини

Якщо ви маєте велику сім'ю, розумним вибором для обіднього столу буде прямокутна форма. Така конфігурація пропонує оптимальну місткість для комфортного розміщення всієї великої родини. Також квадратні столи слугують універсальним простором для заохочення творчих починань, зокрема, малювання, моделювання та відпочинку.

Часті зустрічі з друзями

Щоб покращити проведення частих зустрічей з великою кількістю друзів або членів сім'ї, оптимальним вибором буде купити квадратний стіл. На відміну від свого круглих моделей, ця форма дозволяє розмістити більше шести осіб. Проте, важливо визнати, що така конфігурація вимагає достатньої кількості простору в приміщенні, наприклад, простора кухня.

Столи-трансформери

Якщо великий прямокутний стіл не вміщується в кімнаті, розгляньте інший більш компактний варіант, столи-трансформери, серед різновидів якого можна зустріти стіл-тумбу, стіл-метелик, стіл-книжку. Вони ідеально підходять для невеликих приміщень, можна використовувати одну сторону, а стільницю розкладати за потреби, коли знадобиться більша площа.

квадратні столи купити Altek mebel

купити квадратний стіл Altek меблі

Встановлення вздовж стіни в невеликих кімнатах

У невеликих та вузьких приміщеннях, що зазвичай характеризуються обмеженим вільним простором, меблі стратегічно розташовуються біля стін. Кухонний стіл не є виключенням та також дотримується цієї концепції. Безперечно, що кругла конструкція виглядатиме абсурдно, якщо її притиснути до стіни, проте прямокутний або квадратний стіл бездоганно гармонує з оточенням.

Для загальної естетики

Прямокутний стіл чудово підходить для кухні або їдальні, особливо коли потрібно підкреслити горизонтальні елементи простору. Розмістити прямокутний стіл в кутку або біля стіни – просте завдання. Окрім того, прямокутні столи займають менше місця в порівнянні з круглими моделями ідентичного розміру. Вирішальний аспект полягає у виборі відповідної форми столу, оскільки вона має потенціал оновити кухню або їдальню та створити бажаний рівень комфорту.

 

Круглий та квадратний стіл купити в магазині Альтек Меблі – вишукані меблі, що додають енергію та стиль вашому інтер'єру

Відчуйте ідеальну гармонію стилю та функціональності, придбавши сучасні столи altekmebel.com.ua, які створюють особливу атмосферу для проведення часу із родиною або друзями, та можуть прикрасити будь-який інтер'єр.

Ознайомтеся з нашим широким асортиментом, в якому представлені вишукані столи від відомих українських та європейських виробників: елегантні обідні столи, зручний письмовий стіл, столи-трансформери, стіл журнальний, стіл в стилі лофт, компактний офісний стіл тощо.

Якщо потрібна порада щодо підбору конкретного кольору, стилю, форми або розмірів стола, наші менеджери з радістю допоможуть вам обрати найкраще рішення для ваших побажань. Будьте впевнені, що звернувшись до нас, ви обираєте найкращі сучасні меблі, які тільки можна знайти на ринку!